Bigg Hamle Hakkında

BAŞVURU ŞARTLARI:

“Örgün öğrenim veren üniversitelerin herhangi bir lisans programından bir yıl içinde mezun olabilecek durumdaki öğrenci, yüksek lisans veya doktora öğrencisi ya da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini ön başvuru tarihinden en çok on yıl önce almış kişiler”

“Daha önce Teknogirişim veya TÜBİTAK 1512 programından destek almamış kişiler”

“Herhangi bir şirketin ortaklık yapısında olmayan kişiler”

ÖNEMLİ DUYURU:

“Bilim Sanayi Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen Teknogirişim Sermayesi Destek Programının bu hafta imzalanan bir protokol ile TÜBİTAK’a devredilmesi sebebiyle bundan sonra Teknogirişim ve BiGG programlarının birleşmesi ve tek bir kurum tarafından yürütülmesi söz konusudur. 5746 Sayılı Kanuna ait Yönetmelik ve BiGG mevzuatı, söz konusu birleşme neticesinde Programın 5746 Sayılı Kanun kapsamına uygun hale getirilmek üzere en kısa sürede değiştirilecek ve yeni çağrı takvimi oluşturulacak ve duyurulacaktır”.

HT-TTM Hizmetleri

Desteklenen girişimcilere HT-TTM ile Sözleşme İmzalamaları Halinde Sunulacak Hizmetlerimiz:

1. Ücretsiz Kuluçka İmkanı

2. Şirketleşme süreçleri, Fon Programları ve Fikri Haklar konusunda danışmanlık

3. Ticarileştirme Desteği

4. Hukuk ve Mali Müşavirlik Desteği

5. İdari Destek Hizmetleri (Sekreterya, İnternet, Temizlik, Ofis Ekipmanları, Toplantı alanları vb)

6. Eğitim ve Bilgiye Erişim Desteği

7. Fuarlar, özel b2b etkinlikleri gibi yatırımcılarla buluşma potansiyeli olan benzeri etkinliklere katılım

Hacettepe BİGG HAMLE Girişimcilik Sistemi üzerinden TÜBİTAK’a başvuru yaparak TÜBİTAK tarafından desteklenmeye uygun görülen girişimciler veya TÜBİTAK desteği dışında HT-TTM tarafından verilecek hizmetlerden yaralanmak isteyen girişimcilerin HT-TTM ile Danışmanlık Sözleşmesi imzalaması gerekmektedir. Sözleşme ayrıntıları için HT-TTM ile iletişime geçebilirsiniz.